Vefa

Vefâ..  Çok az insanda hayat bulan kimi ne göre bir kelime, meşhur deyimle semt adı, kime ne göre de en güçlü duygu.  Ama kesinlikle sevgide, dostlukta, bağlılıkta kararlılık..

 

Dostluğun, arkadaşlığın herhangi bir ilişki türünün alt yapısı kurulan hayallere, yaşanılan anılara, geçirilen zamana ihanet etmemekten geçiyor. Ne arkadaşlıkların ve ne de dostlukların tadı yok. Tadı yok, çünkü vefanın, fedakarlığın üzerine kar yağıp, buz tutmuş. Sen onu cam önüne koyup erimesini beklesen de nafile.
Şimdi dönüp kendimize şu soruyu soralım. Sözüne, sevgisine, sadakatine, vefasına, sizi yarı yolda bırakmayacağına inandığınız hayatınızda kaç İNSAN var acaba? Vefasız olan duygular değil sadece insanlardır.
Düşünsenize zaten sevdiğiniz birkaç insan var onlarında size takındıkları bu tavır yeterince canınızı yakmaz mı? Yapılan iyiliği unutmaman gerekiyor ey insanoğlu! Sadece iyiliği değil her şeyi. Dost ol, arkadaş ol, sevgili ol. Karşında ki insan değer vermiş, emek vermiş en önemlisi kalkmış zamanını sana harcamış ha diyeceksin zaman derken?  Beş dakika beş yıl fark eder mi? Bence etmez. Adam kalkmış değer vermiş hem de o değeri sana vermiş sokaktan geçene dememiş gel dostum ol arkadaşım ol sana demiş. Sen nasıl elinin tersiyle iter de hiç bir şey olamamış gibi davranırsın bana onu bir de.
Hayatınızın bir döneminde karşılaştığınız ‘vefa’ durumu sadece güveninizi sarsmakla kalmıyor ömür boyu şüpheyle hareket etmenize zemin hazırlıyor. İnsanların bu konuda hiç değişemeyecekleri gözler önünde. Bazı insanlar kesinlikle değişmez 7sinde ne ise 70inde de odur. İyisi mi siz şüpheyi elden bırakmadan yolunuza devam edin. Vefalı insan zorda olduğunuz her durumda yanınızda olup size destek çıkacaktır zaten. Yanınızda olan insanlara değer verin onlara bir gün mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Önünüze bakın. Sizinle olmak isteyen zaten sizinle o yolda omuz omuza yürür.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.