Kadının Sesi

Duygusal-şiddet-şiddet

Yaratılışta bazı konularda erkekler bayanlardan üstündür.Fakat bu üstünlük sizlerin bayanları daha iyi koruyabilmeniz içindir, şiddet uygulamanız için asla değil.

Toplumda şöyle bir algı var;Kız kısmı dediğin şunu yapmaz bunu yapmaz susar dinler vs. peki bunları erkekler için neden söylenmiyor ? nerde nasıl davranılması gerektiğini doğuştanmı biliyorlar ? yanlış yetiştirilme ailelerden başlıyor aslında bir ebeveyn oğluna aferim yap diyip kızına yapamazsın diyorsa orda başlar sorunlar.Ahlak etiklerini birtek bayanlar değil erkeklerde öğrenmeli ki ileride bir bayanı Allah’ın emaneti olarak koruyabilsin.

Aileler ilk öncelikle çocuklarına iyi bir insan olmayı öğretmeli vicdanı, daha sonra diğer şeyler kendiliğinden olur zaten.Günümüzde neden bu kadar çok kadın şiddeti ölümleri var ? bunların büyük sebepleri çocuklarını düzgün yetiştiremeyen ailelerdir.

Aileden sonra sorumluluğun diğer kısmı bizlere düşüyor.Herşeyden önce bir insan olduğunuzu hatırlayın.Allah’ın yarattığı canı almayı bırakın ona zarar vermek bile kimsenin haddine değildir.

Bir bayan kapalıda olabilir açıkta bu sizlerin onları rahatsız edebileceğiniz anlamına gelmez.Unutmayın ahlak kişinin ne kıyafeti,ne parası ne mevkisidir.Ahlak kişinin kendi vicdanıdır.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.