Kolay Güzellik Tüyoları

Güzellik üstüne çok şey söylenebilir fakat güzel sonuçlar doğurduğu kadar uygulaması da kolay olan ipuçları ile sizleri buluşturmak istiyorum. Eminim ki denemek için can atacaksınız 🙂

 

1. Dudak parlatıcısı kullanıyorsanız içine iki damla tarçın yağı karıştırarak dolgunlaştırıcı etki yapmasını sağlayabilirsiniz.

2. Daha kalıcı parfümler elde etmek istiyorsanız nabzınızın attığı yerlere vaselin sürün parfümünüzü sıkıp gün için de muhteşem kokunuzun tadını çıkarın.

3. Silinmeyen göz makyajı, göz kapağınızda kalan maskara kalıntıları, vücutta oluşan çatlaklarınız için kurtarıcınız  kesinlikle BEBE YAĞI.

4. Tırnak cilanızın üstüne bir miktar mısır nişastası karıştırarak matlaştırıcı ojenizi kendiniz yapabilirsiniz.

5. Saçlarınızı özenerek yapıpta gün içinde bozulmasından şikayetçiyseniz bu ipucu tam sizlik! Daha sıkı durması  ve daha gec bozulması için saçlarınıza takacağınız tel tokalara sprey sıkın.

6. Havayla temas eden maskara uzun süre kullanımdan sonra koyulaşmaya başlar. Ilık suyla doldurduğunuz bir bardağın içine kapağını iyice kapattığınızdan emin olduğunuz maskaranızı atın, su  soğuyana kadar bekleyin. İçinde ki maskaranın çözüldüğünü farkedeceksiniz.

7. Bitmek üzere olan değerli parfümünüzü vücut kreminizin içine sıkın, böylece sevdiğiniz kokuyu her daim soluyabileceksiniz.

8. Göz kalemlerimizin ucunu açarken kırılmasından hepimiz şikayetçiyiz malum. Oysa ki çözüm basit. Göz kalemini kalemtraşla açmadan önce bir kaç dakika önce buzlukta bekletin.

9. Daha dolgun dudaklar için bir başka önerim daha rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızın tam merkezine açık renkli kalem sürün.

10. Son olarakta makyajınıza başlamadan önce mutlaka vaselin sürün. Böylece cildiniz daha parlak ve canlı durur. Marilyn Monroe’da öyle yaparmış hanımlar.

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.