Gönül bu otada konar, boka da !

İnsan döner, dolaşır, serzenişler ve çırpınışlarının içinde bir ileri bir geri derken kendini aşk denen şeyin içinde bulur.Bazen bunu küçük yaşta bazen de çok geç tanışır “Sevgi mi , aşk mı” denilen o soru öznelinin ta kendisiyle.

                               Bazıları gerçek sandıkları düşlerin toz pembe kokusuyla sarhoş olurken, bazısı derinden hisseder.Hani derler ya “Gönül bu, ota da konar boka da!” . Aslında hepimiz aynıyız vesselam.Zaten sorunda bu değilmi aynılıklarımızdan değilde farklılıklarımızın savaşını vermeye çalışıyoruz.Belli bi duygu karmaşası, bazense gönlünün sessizliğindeki kaybolmaya çalışan ufak bir çocuğun gülen suratı. Almayın elinden bir şeker elmayı, birde pamuk helvayı. Ha, sahi pamuk helva denilen şeyi çocukken ben bulutlardan olur zannederdim. Ne bileyim çocukluk işte.

Artist, kelimesi bizim çocukluğumuzda yeni giyilen elbise giyildiğinde, saçlar dikildiğinde, yada arkadaş ortamında söylenen bi söz farklı geldiğinde söylenirdi.Şimdilerde ise gönüller artist olmuş, sözler yalan.Yani gönlüyle sözleri bir olan ne kadın var nede adam.Yada adamsı, kadınımsı, hatta insansımsı. (çok mu oldu yok be, burası benim köşem az yada çok)

erkek ve kadın sevgi aşk resimleri

Neyse;

Aşk dediğin şey 2 ten arasında boşlukları doldurmak uğruna değil, sevmekten büyüyen duygusuna karşı koyamayıp dudaklarındaki sözleri önce onun dudaklarına dokunarak sonrada dudaklarından kalbine doğru bıraktığı nefesindeki herşeydedir. (tabi bence)

Sözün özü, kimse vazgeçilmez değildir azizim. Unutulmaz, unutmadım, unutamam diye birşey yok.Ne silüetleri harcadı beynimin kıvrımlarında dolaşan düşünce toz bulutları.Dünyaya senden 1 tane geliyor, 1 kere geliyor.O yüzden çok da gerek yok ahmet, mehmet, ela, eda, yada herneyse (evet isimlerin baş harfleri büyük yazılır ama bu isimler küçük?)

Eski blog’umdan karaladıklarım;

  • Hani bulutları pamuk zannederdik ya çocukken, işte onlar gibi narin,naif ve nazik midir kokun?
  • Çok güzel gözleri vardı içinde kaybolabileceğim türden , sanırım kayboldum.
  • Hayata çıkıştan giriş yapmış gibiyim bu aralar herşey ters.
  • Artık sevemiyorum bu sonbahar tadı veren kış masallarını.Yazım nerde,nerelerde bilmiyorum.
  • Çay karıştırırken göz kirpiklerinin dokunduğu yerlerde dans ediyordu mimiklerin, daha nicesi var farkedebilirse tabi gözbebeklerin.

 Sayanora.

Çekikadam, bazende griyazanadam…

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.