Ben Zıt Kuvvetim!

                               Birbirleri olmadan yaşayamayan varlıklar, birbirleriyle de sürtüşmeden duramayan varlıklar. Zıt kutupların çekimi de denebilir. farklı düşünceler, farklı bakış açıları, hayata dair yaşananlar bu zıt kutupların çekimini sağlıyor olsa da çeken kuvvetler bir yerden sonra itmeye başlayınca gerçek yüzler ortaya çıkıyor. İlişki zora sokulup tam bir çıkmaza girildiği an kırmızı alarm verildiği zaman çok geç kalınmış oluyor ne yazık ki. Kadın hep haklı olduğunu çekinmeden  söylerken erkek ise içinde yaşanan olayları anlatmaktan hep kaçınıyor. Böylece erkekler kadınlar tarafından duygusuz damgası yemekten kaçamıyor. Erkeklerin kadınlara tabiri caizse yaranamama gibi bir problemleri var mıdır sizce? Kadınların isteklerinin hiç bitmeyeceğini düşünen erkekler hiç kazanamayacakları savaşlara girmekten kaçmak için yer arıyorlar.Yani havlu atan taraf baştan belliyse kadınlar ne yapsın? 🙂
                                    Kadınların genel yapısı vazgeçememe üzerine kurulu olsa da  tam tersini yapan örneklerine de rastlamadım değil. Onlar için hemen bir saygı duruşu nasıl başarabildikleri ise tamamen merak konusu. Bu noktadan sonra ilişkinin gidişatı önemli bir konuma düşüyor. E sonuçta biri ilahi biri kutsal.

                                    Tüm ilişkiyi sorgulamaya başladığınız an iki seçeneğiniz vardır. Ya sorunlarınız dağ olup büyür ya da özür dilemenin yollarını arayıp durursunuz. Sağlıklı bir ilişki için hem kadının hem erkeğin ilişkilerini dolu dolu yaşayıp kendilerini iyi hissetmeleri taraftarıyım ben. Zamanınızı iyi geçirdiğiniz, kendinizi güvende hissettiğiniz, yeri gelince sığındığınız, kucakladığınız kucaklandığınız, özen gördüğünüz ve özen gösterdiğiniz, saygı ve sadakatin doruklarında olduğunuz, bunun ışığında da hayatınızın merkezine yerleştirmekten çekinmediğiniz ilişkiler yaşamak her zaman arada kaçamak yapıp kendinizi ödüllendirdiğiniz dışı süslü içi sürpizlerle dolu pasta gibidir. Yalnız bunları yaparken de çoğu ilişki de erkek ve kadının kendi duygularını düşüncelerini dengeleyerek yapacağı paylaşımlar bireyselliği öldürmeden ilişkinin temelini sağlamlaştıran tuğlalara bir yenisini ekliyor.

                                     Kadın erkek arasında ne tür bir ilişki olursa olsun tabuları oluşturan, katı sabitlikler barındıran, tatsız tuzsuz değil de canlılığı için de tutan, dallanıp budaklanan, insanın içini okşayan derinlikte ki duygulardan beslenmeli. İlişkiye yön verebilecek, doğru yola sokabilecek tek kişi kendinizsiniz. Aslında ilişkiler sizinle başlayıp sizinle bitiyor. Olay tamamen sevmekten geçiyor.

You might also like More from author

1 Comment

  1. Çekik Adam says

    Sevmekten geçiyor fakat, sevgi herşeye yetmiyor 🙂

Leave A Reply

Your email address will not be published.